Już tylko dni dzielą nas od szkolenia „Rodzic na medal! Jak pozytywnie wspierać młodych sportowców„. To już 26-27 listopada w Katowicach. Natomiast teraz żeby jeszcze lepiej przygotować się do tego wydarzenia oraz zainteresować wszystkich niezdecydowanych prezentowanych na nim tematach proponujemy zaznajomić się z trzema ciekawymi artykułami.

Pierwszy z nich to publikowany już w Magazynie Psychologia Sportu artykuł prowadzącej nasze katowickie szkolenie, psycholog sportu Zuzy Wałach-Biśty, pod tytułem „Bo wygrana to nie wszystko – kącik rodzica małego sportowca”.

Z tego tekstu dowiecie się m.in. o tym jak ważne jest zachowanie rodzica w sytuacji gdy dziecko przeżywa porażkę oraz czy to właśnie nie rodzic wprowadza od początku niepotrzebną presję na wynik swojej pociechy. W skrócie przedstawione są w nim również tematy, które szerzej będzie można poznać już na szkoleniu. W tym rola rodzica w sporcie dziecka.

Jeśli szukacie konkretnego przykładu rodzica sportowca, który od małego wspierał swoje dziecko, to polecamy zapoznanie się z wywiadem z Panem Romanem Czerwonką, ojcem naszej wicemistrzyni olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim, Natalii Czerwonki. Pełny wywiad opublikowaliśmy pod tytułem: „Basia, czy to na pewno nasza córka”.

Na koniec jeszcze jeden interesujący artykuł z naszego Magazynu. W „Rodzic cichy bohater” Iwona Ludwinek-Zarzeka zauważa jak ważni w późniejszych sukcesach sportowych najlepszych sportowców na świecie są właśnie rodzice. Niestety o ich udziale i wychowaniu czasem po prostu się zapomina, skupiając się na wielu innych czynnikach sukcesu.

My oczywiście o rodzicach nie zapominamy nawet przez chwilę. Co więcej naszym celem jest ich edukacja i inspiracja w ramach chociażby szkolenia „Rodzic na medal!”, na które wciąż wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Widzimy się już 26-27 listopada!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ